Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522

Festyn „Dzieci Dzieciom” w Strupinie Dużym

15 cze 2011

W niedzielę 12 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół w Strupinie Dużym odbył się Festyn „Dzieci Dzieciom”, zorganizowany przez Wójta Gminy Chełm przy wsparciu Starosty Chełmskiego. Kwotą 27 256,84 zł organizatorzy Festynu „Dzieci Dzieciom” podsumowali akcję zbierania pieniędzy na naszą rzecz .

Głównym punktem imprezy była licytacja, którą poprowadził Paweł Ciechan, starosta chełmski, od lat zaangażowany w akcję wraz z Przemysławem Kargulem, dziennikarzem Radia Bon Ton. „Dzięki darczyńcom, którzy przekazali wiele ciekawych przedmiotów i upominków zebraliśmy tak dużą kwotę. Po raz kolejny wspólnie z Wójtem Gminy Chełm zdaliśmy egzamin, ofiarując najmłodszym trochę radości i szczęścia” – mówi starosta Ciechan. Do sprzedaży na licytacji wystawiono m.in. pióro Donalda Tuska, książki z autografami Krzysztofa Hołowczyca i Krzysztofa Baranowskiego, kurs na prawo jazdy, bilety do Warszawy, Krakowa bądź w wybrane miejsce w Polsce, grafiki i obrazy lokalnych artystów i twórców ludowych, a nawet cement przekazany przez Cementownię Chełm. „Mamy satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Na nasz apel odpowiedzieli ludzie dobrych serc, którym bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Zebrane pieniądze przekazaliśmy już Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie” – wyjaśnia Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

Podczas festynu miał miejsce finał II Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia, w którym zaprezentowali się młodzi wokaliści w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród solistów najlepsza okazała się Anna Sułkowska i Tomasz Bławucki. W rywalizacji duetów wygrali Agnieszka i Damian Marciszewski oraz Greta Mielniczuk i Jakub Klimiuk. Laureaci konkursu uświetnili festyn swoimi występami.

Zdjęcia z Festynu

Zobacz wszystkie wpisy