Charytatywny bieg w Mielcu

8 października 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się I Niepodległościowy Charytatywny Bieg Małego Księcia na 1918 metrów, z którego całkowity dochód został przeznaczony dla naszych Podopiecznych. Zawody odbyły się na płycie mieleckiego stadionu. W biegu wzięło udział 27 uczestników. Na trybunach zasiedli kibice z poszczególnych klas ZSB. W charytatywnym przedsięwzięciu wzięli udział: Ojciec Filip Leszek Buczyński, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, dyrektor ZSB Stanisław Starzyk. Konferansjerem, który wprowadził zawodników i zaproszonych gości w prawdziwie patriotyczny nastrój był nauczyciel wychowania fizycznego Jakub Kula. Charytatywny bieg rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie głos zabrał starosta, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ogromną wartością jest pomaganie drugiemu człowiekowi i w tak piękny sposób uczczenie 100 –nej rocznicy Niepodległości. Ojciec Filip Buczyński, opowiedział uczestnikom o Podopiecznych Hospicjum. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale, a ojciec Filip wręczył koszulki z logo hospicjum. Organizatorami wydarzenia charytatywnego byli nauczyciele ZSB: Iwona Kopera, Bogumiła Starzyk, Jadwiga Stala – Dudek, Jakub Kula i Tomasz Tułacz. Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu od wielu lat zbiera także nakrętki dla Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy