Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla LHD

Podczas koncertu wystąpią laureaci konkursu festiwalu. W trakcie wydarzenia będzie prowadzona akcja charytatywna i zebrane środki będą przekazane na rzecz naszego Hospicjum.

Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych GAUDIUM odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godz. 18:00 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów w Chatce Żaka. Podczas Koncertu Laureatów jury wybierze laureata nagrody Grand Prix. Artyści występują w różnych kategoriach wiekowych i zespołach.

Wydarzenie zainicjowała Elżbieta Okoń, a pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2009 roku. Na początku odbywał się tylko w Biłgoraju, ale z biegiem czasu uzyskał rangę wojewódzką i bierze w nim udział wielu młodych i zdolnych z Zamościa, Lubartowa, Lublina i wielu innych miast.

Tradycją festiwalu jest prowadzenie akcji charytatywnej rzecz potrzebujących. Akcja odbywa się za pomocą kiermaszu ciast, sprzedaży rękodzieła, a także dzięki występom znanych osób. W tym roku wystąpi zespół “INNY Kwartet”.

Organizacją koncertu zajmuje się Fundacja ArtSystem.

Podczas festiwalu będzie można wesprzeć nasze Hospicjum. Trwa zbiórka internetowa, a podczas koncertu będzie również postawiona hospicyjna skarbona.

Link do zbiórki internetowej KLIKNIJ