X edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum – podsumowanie

5 czerwca odbyło się podsumowanie X edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. W akcji wzięło udział 141 placówek szkolnych z Lublina i z województwa Lubelskiego, których wychowankowie zebrali ponad 127 tys. zł.

Cel akcji

Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. Rokrocznie przy okazji rozmaitych wydarzeń artystycznych, kulturalnych, kiermaszy, uczniowie z wielu szkół na Lubelszczyźnie kwestują, aby wspomóc swoich rówieśników – podopiecznych lubelskiego hospicjum.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla podopiecznych hospicjum, zakup sprzętu medycznego, naprawę i zakup części zamiennych do tego sprzętu oraz pomoc socjalną dla chorych dzieci i ich rodzin.

Finałowy koncert

Finałowy koncert uświetniły występy z 2 szkół: z Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie oraz Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie. Jak co roku Akcja odbyła się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty (Teresa Misiuk), Wojewody Lubelskiego (Przemysław Czarnek), Prezydenta Miasta Lublin (Krzysztof Żuk). Patronatu nad Akcją udzielili także p. Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Tradycyjnie szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu otrzymały dyplomy, a po zakończeniu koncertu przedstawicielom szkół zostały wręczone upominki od sponsorów.