Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Finał I edycji akcji nakrętkowej

29 wrz 2010

13 TON !!!!!!!

28 września 2010 r. na parkingu przed C.H. OLIMP w Lublinie odbył się finał I edycji zbierania nakrętek.

Kilkadziesiąt osób, kilkaset worków i tysiące nakrętek – to podsumowanie wtorkowej zbiórki nakrętek dla naszego hospicjum.

Zainteresowanie zbiórką było bardzo duże. – Mieszkam na stancji. Namówiłam znajomych żeby przynosili do mnie nakrętki, no i uzbierało się tego osiem worków – podsumowuje Bożena Kielar, studentka z Lublina.

Do ciężarówki trafiały korki z całego województwa. – Od września zbieramy nakrętki z naszymi przedszkolakami. Do akcji włączyły się wszystkie dzieci, czyli około 50 maluchów – mówi pani Urszula, koordynatora zbiórki w przedszkolu w Czemiernikach.

Pracownicy hospicjum gromadzili nakrętki już od kilku miesięcy. We wtorek wolontariusze pakowali je do ciężarówek. Ci, którzy nie zdążyli oddać swoich korków w siedzibie hospicjum, przynosili je na parking przed galerią Olimp, gdzie trwał finał akcji. – Trudno powiedzieć ile ważą zebrane nakrętki. Przypuszczamy, że siedem, osiem, może dziesięć ton – szacuje ojciec Filip Buczyński, prezes hospicjum. – Ile było ich dokładnie, co z nimi zrobiliśmy, gdzie pojechali za to nasi podopieczni będzie wiadomo dokładnie pod koniec października – tłumaczy ojciec Filip.

Uczestnicy akcji zapewniają, że nie przestaną zbierać nakrętek. – Dzisiaj przyniosłyśmy dwa worki. Na tym nie koniec. Na pewno będziemy zbierać dalej – deklaruje Iwona Ryfka.

W transporcie surowca pomogła grupa handlowa Emperia. Jej pracownicy i klienci także przyłączyli się do zbiórki. – Cieszymy się, że pomożemy w ten sposób dzieciom. Nakrętki nadal można przynosić do supermarketów „Stokrotka” – informuje Ewa Adamczyk z Emperia Holding.

Z I edycji akcji nakrętkowej udało nam się zebrać blisko 13 ton nakrętek! dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC KOMENDZIE MIEJSKIEJ PSP JRG3 W LUBLINIE ORAZ 3 BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ W LUBLINIE!

Zobacz film z akcji

Zobacz zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy