Zadzwoń – 81 53 71 373

W dniach 24-25 października na zaproszenie Krajowego Konsultanta Medycyny Perinatalnej, nasz prezes O. Filip Buczyński uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji na Uniwersytecie Secheniova w Moskwie. W konferencji uczestniczyło około 200 osób, w tym 40 wykładowców z USA, UK, Szwajcarii, Belgii i Rosji.
Wykład O. Filipa „Prenatalna opieka paliatywna w Polsce” oraz film o aspektach i podejściu do opieki nad dziećmi i rodzicami wywołał duże zainteresowanie wśród słuchaczy i organizatorów. Specjaliści i ich doświadczenie jest obecnie bardzo potrzebne w Rosji, nie tylko ze względu na realne zapotrzebowanie, ale również w związku z nowymi rozporządzeniami prawnymi w tej kwestii.
Zwrócono uwagę na fakt, że praca z rodzicami, którym urodziło się chore dziecko, lub którzy stracili dziecko, ważna jest nie tylko dlatego, że ludzie dotknięci taką tragedią nie poradzą sobie sami, bez pomocy specjalistów.
Współinicjatorami i sponsorami konferencji byli Firma Toruńska TZMO i OOO BELLA VOSTOK w Moskwie. Udział TZMO i OOO BELLA VOSTOK, we współpracy pomiędzy specjalistami polskimi i rosyjskimi, otwiera możliwość nie tylko do wymiany doświadczeń, pomiędzy środowiskiem medycznym i opieki paliatywnej, a także jest zgodne z filozofią firmy TZMO i OOO Bella Vostok wspierania rozwoju nauki i pomocy potrzebującym. Taką misję mają zwłaszcza marki SENI i MATOPAT.

Leave a Reply