Zadzwoń – 81 53 71 373

Jubileusz 25-lecia Hospicjum Małego Księcia i 15-lecia OFPOP

26 października w Teatrze Muzycznym w Lublinie świętowaliśmy 25-lecie Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz 15-lecie Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej.
To były wyjątkowe chwile wzruszeń, czas wspomnień i podsumowań.

– W ciągu tego czasu bardzo dużo się zmieniło – mówi ojciec Filip Buczyński. Te 25 lat to ogromna zmiana w przestrzeni całego nie tylko myślenia, świadomości społecznej, ale także liczby hospicjów dziecięcych, których jest ponad 40. Jak pomnożymy to przez liczbę lat, nagle okazuje się, że mogliśmy wspólnie jako środowisko pomóc tak wielu rodzinom. Spotkanie jest momentem wspólnego świętowania. Kiedy możemy się chwalić, że udało nam się tyle dobrego zrobić; kiedy możemy dziękować, mówiąc, że bez naszych przyjaciół byśmy tego nigdy nie zrobili; kiedy możemy stawiać sobie nowe cele, bo jak sobie ich nie postawimy, to się cofamy”.

Róże Małego Księcia wręczyliśmy naszym Przyjaciołom, którzy od początku wspierali naszą ideę i okazali swoje ogromne serca. Zaangażowanie naszego zespołu zostało docenione licznymi wyróżnieniami i dyplomami. Uroczystość uświetnił swoim występem nasz kochany Stanisław Soyka.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie

Spot promujący Województwo Lubelskie

Fotorelacja

Leave a Reply