SKLEP
hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Kilometry dla Dzieci z Hospicjum – zbiórka

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/namkp6

Wyruszam samotnie w pieszą wędrówkę o dystansie 1600 km i ponad 51 tysięcy przewyższenia po górach Głównym Szlakiem Sudeckim, Łącznikiem Prudnik-Ustroń, Głównym Szlakiem Beskidzkim oraz Niebieskim Szlakiem Rzeszów-Grybów. Szlak planuję przejść w maksymalnie 45 dni w tym zakładam 3 dni odpoczynku.

Mój tegoroczny cel:

W czasie trwania wyprawy chcę zebrać środki finansowe dla nieuleczalnie chorych dzieci objętych opieką Hospicjum Małego Księcia. Zebrane środki pozwolą na zakup leków oraz środków opatrunkowych i higienicznych niezbędnych w codziennej opiece nad małymi pacjentami, przebywającymi pod troskliwą opieką hospicjum domowego oraz hospicjum stacjonarnego.

Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb tego wyjątkowego miejsca i chociaż wierzę, że dobroć nie ma ceny, to jestem pewny, że uzbierana kwota będzie chociaż małą cegiełką pomocy dla hospicyjnych dzieci.

Jestem zdeterminowany w dążeniu do wytyczonego celu i wyruszam na szlak pod koniec czerwca. Cierpliwość oraz wytrwałość pomogą mi w zmaganiu się z własnymi słabościami i zebraniu jak największej ilości środków pieniężnych dla wyjątkowych bohaterów Hospicjum Małego Księcia.

Kim jestem?

Mam na imię Dawid, na co dzień pracuje na magazynie i w każdym wolnym czasie trenuję do wędrowania szlakami górskimi. Chodzę po górach od 2020 roku, a wszystko zaczęło się przez przypadek – od chęci wejścia z moim kolegą na górę Czantorię w czasie zimy, co niestety zakończyło się niepowodzeniem ze względu na brak odpowiedniego przygotowania. Następnego dnia od znajomego dostałem potrzebny sprzęt i wyruszyliśmy w góry… wtedy dowiedziałem się o szlakach długodystansowych i tak zaczęła się moja przygoda z wędrówkami górskimi, która trwa do dziś… Później pomyślałem, żeby połączyć pasję z pomaganiem dzieciom w hospicjum, co jest dla mnie ogromną motywacją i dodaje mi siły, żeby osiągnąć wyznaczony cel.

Dlaczego akurat Hospicjum dla Dzieci?

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zapewnia bezpłatną całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim. Hospicjum umożliwia pobyt dziecka w domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej. Aktualnie pod opieką Hospicjum domowego jest 54 dzieci oraz 8 dzieci przebywa na oddziale stacjonarnym w Lublinie. Celem opieki hospicjum jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otaczanie ich specjalistyczną opieką medyczną.

Dorzućcie się do zrzutki na rzecz hospicjum dla dzieci i koniecznie trzymajcie za mnie kciuki!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/namkp6

Wędrówkę można śledzić na instagramie oleeeszek oraz facebooku www.facebook.com/dawid.oleszko.5