Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Ludzie dobrej woli

24 maj 2016

W ostatnią sobotę, 21 maja, na Zamku Lubelskim odbyła się jubileuszowa uroczystość z okazji XX – lecia istnienia Klubu Rotary Lublin – Centrum.

Zbigniew Miazga, jeden z 43 członów klubu ( + 7 honorowych) powiedział m.in. – Od początku naszej klubowej działalności staramy się zgodnie z duchem Rotary i w miarę naszych możliwości, nieść pomoc ludziom jej potrzebującym.

Julian I. Mahari, szwajcarski bieznesmen, profesor nadzwyczajny zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, autor i edytor ponad 20 książek i licznych artykułów, członek Klubu Rotary Lublin – Centrum, który ofiarował samochód dla lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia powiedział: – Moja rodzina prosi, żeby nam nie dziękować, to my dziękujemy! Mamy wielką satysfakcję, że zrobiliśmy coś dobrego. Dodatkową radość daje mi spotykanie podobnie myślących osób i spędzanie z nimi czasu na różnych imprezach. To były i są najpiękniejsze chwile. Należenie do takiej społeczności uważam za ogromnie mnie wzbogacające.

Odbierając kluczyki od superauta, Skody Yeti, ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes hospicjum powiedział z ogromnym uśmiechem: – Z całego serca chciałbym podziękować za ten dar w imieniu naszych podopiecznych, ich rodziców i całego zespołu Małego Księcia .

Wspólnie z ojcem Filipem auto poświęcił arcybiskup Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko – chełmskiej.

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia: Ewelina Lachowska – Łuczak

Zobacz wszystkie wpisy