Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Nasi Podopieczni w Wiedniu i Pradze! To wszystko za nakrętki z III edycji akcji! :)

22 sie 2011

Wiednia i Pragi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To dwa wspaniałe i piękne miasta w Austrii i Czechach.

Tym razem właśnie tam udali się Podopieczni: Jasiek, Arek, Łukasz i Sebastian wraz z najbliższą rodziną. Pogoda znowu dopisała, a do zwiedzania było mnóstwo zabytków i ciekawych uliczek.

I tak w Pradze chłopcy z bliskimi odwiedzili Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta), Malá Strana – pełną kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek, Loretę, Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy, słynny i najbardziej znany (głównie z pocztówek) Most Karola, wzgórze Wyszehradzkie.

Praga tak pochłonęła chłopców, że zapomnieli o codziennych problemach. Ciężko im było opuszczać to przepiękne miasto.

Ale przed nimi był jeszcze Wiedeń. A tam Dom Hundertwassera. Wszyscy podziwiali “bajkową architekturę” Hundertwassera. Dalej cała grupa pojechała do pałacu Belvedere (zachwycali się pałacem z zewnątrz – łącznie z panoramą miasta i barokowymi ogrodami). Przejeżdżali przez odcinek Ringstr., Park Miejski ,obok Filharmonii, gdzie odbywa się Koncert Noworoczny Opery Wiedeńskiej. Następnie zwiedzali Parlament, kompleks pałacowy Schönbrunn, Katedrę św. Szczepana, Dom Mozarta i Kościół Krzyżaków. Spacerowali po starówce przez dziedzińce Hofburga. Chłopcy przejeżdżali przez Dunaj do nowoczesnej dzielnicy Donaustadt, gdzie znajduje się centum ONZ-u. Po drodze zobaczyli Prater, wesołe miasteczko oraz dom w którym mieszkał J. Strauss, król walca. W Wiedniu chłopcy zwiedzili też bardzo ciekawe Muzeum Historii Naturalnej.

Wrażeń nie zabrakło, ale trzeba było już wracać do Lublina.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zbierają nakrętki. To dzięki Wam, drodzy Państwo, mogliśmy spełnić marzenia chłopców.

Zachęcamy do dalszej zbiórki, bo akcja wciąż trwa!!! 🙂  Do końca świata i o kilka dni dłużej ! 🙂

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu. Kliknij TUTAJ.


Zobacz wszystkie wpisy