Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Niech żyje bal!

20 sty 2008

Bal Wiosny to cykliczna impreza Towarzystwa TAKT KULTUR, zapoczątkowana w 2003 roku. Corocznie na balach odbywają się licytacje dzieł sztuki oraz innych cennych przedmiotów podarowanych przez artystów oraz przyjaciół balu. W tym roku dochód z imprezy został przekazany na konto naszego hospicjum.

Dzięki aukcji obrazów i innych cennych przedmiotów udało się zebrać -bagatela! – 7.365 € !!! Nasze hospicjum reprezentował sam prezes – o. dr Filip Buczyński. Nie zabrakło też przedstawicieli władz Lublina – swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta p. Adam Wasilewski, który na miarę swoich możliwości zawsze popiera poczynania naszej placówki.

Bal Wiosny po raz kolejny (szósty) wpisał się do kalendarza polonijnych imprez jako impreza “rangowa”, przyciągająca głównie elity biznesowe Polonii w Austrii. Polonię wiedeńską reprezentowali przedstawiciele dyplomacji w Austrii, polonijni artyści, biznesmeni i media.

Część artystyczną zagwarantował – nasz znany rodakom w kraju i za granicą showman Zbigniew Wodecki wzbudzając swoim występem zachwyt pań i owacje panów. W tzw. antraktach bawił gości mistrz żonglerki Piotr Tomczak. A do tańca grała orkiestra – znakomita – Boba Jazz Band z Krakowa.

Przepiękna sala Palais Ferstel – wieńczyła tą urokliwą imprezę, ze znakomitą atmosferą, którą zawdzięczamy Stowarzyszeniu TAKT a w szczególności Marii Buczak i Marii Pinetzis.

Dziękuję w imieniu swoim i licznie przybyłych Gości.

Fragmenty tekstu pochodzą ze strony http://www.taktkultur.at/

Zobacz wszystkie wpisy