Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Pozytywnie zakręceni! Za nakrętki z II edycji nasi Podopieczni pojechali do Paryża !!!

28 cze 2011

Tak niewiele wysiłku potrzeba, aby uszczęśliwić innych. Taka myśl powinna przewodniczyć nam na co dzień.

26 czerwca 2011 r. Krzysztof i Albert- dwóch naszych Podopiecznych wraz z mamami, o. Filipem i ratownikiem medycznym wrócili do Lublina z tygodniowej wycieczki do Paryża.

Paryż to stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną.  Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

Nasi podróżnicy trafili na piękną pogodę.  Ciepłe i przyjemne lato skłaniało do zwiedzania największych atrakcji. A tych tutaj nie brakowało. Krzysio i Albert zwiedzili słynną wieżę Eiffla, Katedrę Notre-Dame, Łuk Triumfalny– pomnik upamiętniający francuskie zwycięstwa, Bazylikę Sacré Coeur, budynki Sorbony, Luwr – jedno z największych muzeów sztuki na świecie (w jej zbiorach znajduje się m.in. Mona Lisa oraz Wenus z Milo), Aleję Pól Elizejskich – najbardziej znaną ulicę Paryża, Montmartre – dzielnica bohemy artystycznej, Dzielnicę Łacińską i wiele, wiele innych.

Niespodzianką dla Krzysia i Alberta była wizyta w Disneylandzie pod Paryżem. Niesamowite atrakcje parku sprawiły, że chłopcy mogli – chociaż na chwilę – zapomnieć o swoich problemach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim “zakręconym” – to dzięki Waszym zbiórkom nakrętek mogliśmy dostarczyć tyle niezapomnianych wrażeń naszym Podopiecznym.

Tymczasem zapraszamy do galerii z wycieczki do Paryża. Kliknij TUTAJ.
Zobacz wszystkie wpisy