Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Tworzą to, co dobre

30 cze 2016

O Klubie Małego Księcia w Końskowoli.            

Prężnie działający przy Gimnazjum w Końskowoli Klub Małego Księcia został założony na początku roku szkolnego 2003/2004 z inicjatywy pań Elżbiety Owczarz i Barbary Świtka – Pomorskiej.

Zebrała się wówczas grupa bardzo kreatywnych uczniów, którzy chcieli pożytecznie spędzać swój wolny czas, jednocześnie nie rezygnując z dobrej zabawy. Przez minione lata młodzi, zdolni aktorzy wystawili następujące spektakle: „Mały Książę”, „Piękna i bestia”, „Żeby serca nie wychłódły”. „Opowieść o Matce”, „Don Kichote”, „Dulscy i Spółka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek” i w ubiegłym miesiącu „Śpiącą Królewnę”.

Działania KMK od samego początku miały na celu pomaganie innym. W 2004 roku gimnazjaliści postanowili zorganizować akcję charytatywną na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. I tak przez minione lata każdej premierze towarzyszyła zbiórka pieniędzy, które później były przekazywane naszemu Hospicjum. Prawie od początku przedstawieniom towarzyszą niedzielne kwesty organizowane obok Kościoła Parafialnego w Końskowoli i Kościoła Garnizonowego w Puławach.

Uczniowie zbierają też plastikowe zakrętki, które trafiają do Lublina na ul. Lędzian 49.

Klub Małego Księcia z roku na rok jest coraz bardziej aktywny w swoich poczynaniach i zaprasza do współpracy wszystkich, których rozpiera energia i chcieliby po prostu wykorzystać ją do tworzenia tego, co dobre!

 Zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy