Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Wizyta wicewojewody na budowie

11 lip 2008

W czwartek 10 lipca wicewojewoda Hanryka Strojnowska wizytowała budowę Sanatorium – Dom Małego Księcia przy ul. Lędzian w Lublinie.

– To, co już się udało zrobić jest imponujące. Wszyscy powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby doprowadzić tę inwestycje do końca. Bo to niezwykle ważne przedsięwzięcie – podkreślała w trakcie spotkania z Prezesem Hospicjum O. Filipem Buczyńskim.

Z Domu Małego Księcia będą mogły korzystać chore dzieci z całej Lubelszczyzny i nie tylko.

Główna część Domu Małego Księcia zajmie ośrodek rehabilitacyjny z salami do terapii i gabinetami lekarskimi. Będzie przeznaczony dla dzieci traumatologicznych,pourazowych, z wypadków komunikacyjnych, z wypadków w gospodarstwach rolnych, a także cierpiących na skoliozę. W trakcie rehabilitacji dzieci będą mogły przebywać wraz z opiekunami w hotelu. Spora część kompleksu zajmie centrum terapii. Znajdą się w nim gabinety psychologiczno – pedagogiczne i sale zajęciowe przeznaczone doprowadzenia psychoterapii pogrążonych w żałobie oraz dla dzieci będących pod opieką Hospicjum. Znajdzie się tam też darmowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i pierwszy w regionie gabinet stomatologii dziecięcej, w którym będzie można leczyć w znieczuleni ogólnym dzieci upośledzone i nieuleczalnie chore.

Tekst pochodzi z Dziennika Wschodniego z dn. 11.08.2008 r.

Zobacz wszystkie wpisy