Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522


Wycieczki dla rodzeństwa

22 lip 2011

W dniach od 25-30.06.2011 r. odbyła się wycieczka rodzeństwa w żałobie do Zakopanego. Dzieci miały okazję wstąpić do Muzeum Tatrzańskiego im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Przyrodniczego TPN oraz zwiedzić cmentarz na Pęksowym Brzysku. Razem z przewodnikiem podróżnicy udali się do Doliny Chochołowskiej, na Przysłop Miętusi a także do Jaskini Mroźnej. Wieczorem uczestniczyły we Mszy Św. oraz w zajęciach terapeutycznych.

19 lipca 2011 r. odbyła się wycieczka do Bałtowa zaplanowana dla rodzeństwa w żałobie i dla rodzeństwa podopiecznych. Choć droga była daleka okazało się, że było warto. Dzieci miały okazję zwiedzić amerykańskim schoolbusem górny bałtowski zwierzyniec gdzie oglądały m.in.: wielbłądy, strusie, konie, lamy, jelenie, dziki, i wiele innych zwierząt rozmieszczonych na wielohektarowym terenie. W dolnym zwierzyńcu podziwiały kangury, kozy, mary patagońskie oraz różnego rodzaju ptactwo egzotyczne.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również ścieżkę turystyczną prezentującą wszystkie okresy geologiczne od pojawienia się życia na Ziemi do momentu pojawienia się człowieka. Szczególnie interesujące były rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości z okresu Triasu, Jury i Kredy.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDÓW

Zobacz wszystkie wpisy