Szczegółowe informacje na temat kwalifikacji do pobytu w hospicjum stacjonarnym uzyskasz pod numerami tel.:
lekarz kierujący oddziałem
pielęgniarka oddziałowa
Hospicjum Stacjonarne obejmuje opieką dzieci z nieuleczalną chorobą, u których czasowo lub na stałe nie może być prowadzona opieka i leczenie w warunkach domowych.
Dzieje się tak w przypadku:
Skontaktuj się z lekarzem kierującym hospicjum, tel. 607 504 620.
Dziecko kierowane do hospicjum stacjonarnego powinno mieć postawione rozpoznanie jednej z chorób kwalifikujących do przyjęcia oraz opinię, że zakończone zostało leczenie przyczynowe. Kwalifikacji do leczenia stacjonarnego dokonuje lekarz hospicjum.
Wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów na pobyt dziecka w hospicjum stacjonarnym oraz akceptacja zasad opieki paliatywnej (zasada zapewnienia pacjentowi i rodzinie jak największego komfortu m.in. przez usunięcie bólu i innych uporczywych objawów występujących u chorego oraz unikanie uporczywej terapii, nie przynoszącej choremu korzyści).
W ustalonym terminie dziecko – ze skierowaniem od lekarza prowadzącego, będącego Lekarzem Ubezpieczenia Zdrowotnego, przyjmowane jest do hospicjum stacjonarnego.
Podczas pobytu w hospicjum stacjonarnym pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską, opiekunek medycznych, psychologa, fizjoterapeuty, duszpasterza, wolontariuszy. Kierujemy też na niezbędne konsultacje, w tym stomatologiczne.
Rodzice mogą stale przebywać przy dzieciach lub odpoczywać w części hotelowej, położonej na wyższym piętrze.
lek. med. Zofia Lichota
p.o. kierownika oddziału stacjonarnego, lekarz medycyny rodzinnej
Wykaz nieuleczalnych, postępujących, ograniczających życie chorób nowotworowych i nienowotworowych, w których udzielane są świadczenia gwarantowane z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.
W ramach hospicyjnej opieki perinatalnej pomagamy rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. Do tej pory mieliśmy pięćdziesięcioro dzieci, których rodzice pozwolili swoim dzieciom przyjść na świat.
Opieka Hospicjum umożliwia pobyt dziecka we własnym domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej.