SKLEP
+48 81 53 71 373
hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Nasi Podopieczni

Alicja

Ma 6 lat. Jest dotknięta Zespołem Patau, wadą serca. Alicja „w swoim języku” potrafi wszystko opowiedzieć i jest bardzo dzielna podczas ćwiczeń z fizjoterapeutą.

Amelka

Ma 13 lat. Choruje na ceroidolipofuscynoze typ 2. Uwielbia bajki i spacery.

Anetka

Ma 20 lat. Choruje na MPDz i epilepsję. Jest zawsze uśmiechnięta, lubi towarzystwo. Pasjonują ją zabawy plastyczne, edukacyjne. Lubi towarzystwo i malowanie paznokci z siostrą.

Aniela

Ma 8 lat. Cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, zespół wad wrodzonych. Uwielbia zabawy ze swoim rodzeństwem. Jak na prawdziwą damę przystało, zawsze wita nas w ciekawych stylizacjach.

Dawid

Ma 4 lata, pomimo wrodzonych wad rozwojowych robi ogromne postępy i co chwilę zaskakuje wszystkich swoimi nowymi umiejętnościami. Systematyczna rehabilitacja połączona obowiązkowo z zabawą przynosi znakomite rezultaty.

Antoś

Antoś ma 11 lat. Cierpi na Encefalopatię niedotlenieniowo -niedokrwienną, uwielbia masaże i chętnie się im poddaje, bardzo ważna dla niego jest stymulacja wzroku. Wyczuwa obecność bliskich osób.

Cezary

Ma 14 lat, choruje na MPDz, niewydolność oddechową oraz Zespół Downa. Jest bardzo dzielny i wytrwały w wykonywaniu ćwiczeń. Uwielbia podróże, które pozytywnie wpływają na Jego dobre samopoczucie.

Hubert

Ma 9 lat, Zespół Downa i wadę serca. Jest pełen energii, bardzo lubi towarzystwo, zabawki do wspólnej zabawy ma zawsze w gotowości.

Kasia

Kasia ma 17 lat. Cierpi na encefalopatię niedotlenieniowo- niedokrwienną i padaczkę. Lubi słuchać bajek i muzyki, szczególnie gry brata na gitarze i akordeonie. Dużo się uśmiecha.

Ignaś

Ma 9 lat. Cierpi na encefalopatię, kardiomiopatię, zespół Brugadów. Spokojny i bezpieczny, bo jest w swoim domu, z kochającą rodziną.

Laura

Ma 3 latka, choruje na miopatię wrodzoną i niedokrwistość. Uśmiechnięta i pogodna, zawsze gotowa do wspólnej zabawy.

Maciek

Maciek ma 18 lat. Cierpi na zespół Edwardsa. Jest bardzo towarzyski, lubi być w centrum zainteresowania. Uwielbia oglądać filmy.

Mateusz

Ma 25 lat. Cierpi na Chorobę Hallervordena – Spatza. Jest ulubieńcem swoich dwóch starszych sióstr. Interesuje się piłką nożną.

Maciuś

Ma 5 lat. Cierpi z powodu wrodzonych wad rozwojowych. Lubi być w centrum uwagi. Uwielbia czytanie bajek, kolorowe zabawki i noszenie na rękach. Zaraża wszystkich swoim uśmiechem.

Małgosia

Ma 6 lat, choruje na Zespół Canavana, padaczkę, zaburzenia połykania. Wspólny czas spędzany z ukochaną siostrą jest dla Małgosi bezcenny.

Iga

Ma roczek. Cierpi z powodu wad wrodzonych twarzy i szyi.

Wiktor

Wiktor ma 9 lat. Choruje na miopatię miotubularną. To bardzo inteligentny chłopczyk z silnym charakterem i ogromną potrzebą poznawania świata.

Staś

Ma 9 lat. Lubi towarzystwo i muzykę. Cierpi na przewlekłą niewydolność oddechową oraz inne wady rozwojowe. Pomimo ciężkiej choroby jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym chłopcem.