Zadzwoń – 81 53 71 373

Dzieci

Poznaj naszych podopiecznych

Amelia

Amelia ma 11 lat. Jest dotknięta zespołem Edwards’a. Bardzo chętnie ogląda wszystkie animowane bajki. Z muzyki preferuje piosenki wykonywane przez dzieci, oraz utwory cygańskie. Amelka jest dzieckiem bardzo towarzyskim. Lubi bawić się piłką, “czytać” bajki z kolorowych książeczek, oraz bawić się zawieszonymi nad nią zabawkami.

Amelka

Ma 10 lat. Choruje na ceroidolipofuscynoze typ 2. Uwielbia bajki i wspólne spacery z bratem

Anetka

Ma 16 lat. Choruje na MPDz i epilepsję. Jest zawsze uśmiechnięta, lubi towarzystwo. Pasjonują ją zabawy plastyczne, edukacyjne. Lubi malowanie paznokci z siostrą.

Aniela

Ma 4 lata. Cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, zespół wad wrodzonych. Uwielbia zabawy ze swoim rodzeństwem. Jak na prawdziwą damę przystało, zawsze wita nas w ciekawych stylizacjach.

Antoś

Antoś ma 8 lat. Cierpi na Encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, uwielbia masaże i chętnie się im poddaje, bardzo ważna dla niego jest stymulacja wzroku. Wyczuwa obecność bliskich osób.

Antosia

Ma 10 lat. Cierpi z powodu Zespołu Canavana. Jej znakiem rozpoznawczym jest uśmiech, uwielbia spacery. Jest księżniczką mamy i taty, a więc wie co chce i potrafi to wyegzekwować. Jest wesoła i radosna.

Ignaś

Ma 5 lat. Cierpi na encefalopatię, kardiomiopatię, zespół Brugadów. Spokojny i bezpieczny, bo jest w swoim domu, z kochającą rodziną.

Kasia

Kasia ma 13 lat. Cierpi na encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną i padaczkę. Lubi słuchać bajek i muzyki, szczególnie gry brata na gitarze i akordeonie. Dużo się uśmiecha.

Maciek

Maciek ma 1,5 roku. Cierpi z powodu wrodzonych wad rozwojowych. Lubi być w centrum uwagi. Uwielbia czytanie, kolorowe zabawki i noszenie na rękach.

Maciek

Maciek ma 14 lat. Cierpi na zespół Edwardsa. Jest dzieckiem bardzo towarzyskim, lubi być w centrum zainteresowania. Uwielbia oglądać filmy.

Martynka

Ma 2 latka. Cierpi z powodu padaczki  lekoopornej i zaburzeń B-oksydacji kwasów tłuszczowych. Lubi czuć obecność innych osób.

Mateusz

Ma 21 lat. Cierpi na Chorobę Hallervordena – Spatza. Jest ulubieńcem swoich dwóch starszych sióstr. Interesuje się piłką nożną.

Oluś

Ma 7 lat. Jest skrajnym wcześniakiem. Cierpi z powodu wodogłowia pokrwotocznego, padaczki lekoopornej. Reaguje na obecność rodziny.

Oskar

Ma 12 lat. Choruje na ceroidolipofuscynoze typ 2. Bardzo lubi słuchać bajek i być przytulany przez mamę i tatę.

Staś

Ma 5 lat. Lubi towarzystwo i muzykę. Pomimo ciężkiej choroby bardzo często się uśmiecha.

Wiktor

Wiktor ma 4,5 roku. Choruje na miopatię miotubularną. To bardzo inteligentny chłopczyk z silnym charakterem i ogromną potrzebą poznawania świata.

Jak możesz pomóc?

Dołącz do 60 000 osób, które się zaangażowały się w pomoc Dzieciom. Czyż nie więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu?