Zadzwoń – 81 53 71 373

Dzieci

Poznaj naszych podopiecznych

Amelia

Amelia ma 11 lat. Jest dotknięta zespołem Edwards’a. Bardzo chętnie ogląda wszystkie animowane bajki. Z muzyki preferuje piosenki wykonywane przez dzieci, oraz utwory cygańskie. Amelka jest dzieckiem bardzo towarzyskim. Lubi bawić się piłką, “czytać” bajki z kolorowych książeczek, oraz bawić się zawieszonymi nad nią zabawkami.

Amelka

Ma 8 lat, choruje na ceroidolipofuzcynozę oraz padaczkę. Bardzo lubi podróże, małe i duże. Dla Amelki nie ma czasu na nudę. Największą radość sprawiają Amelce wspólne zabawy w gotowanie i śpiewanie.

Amelka

Ma 10 lat. Choruje na ceroidolipofuscynoze typ 2. Uwielbia bajki i wspólne spacery z bratem.

Anetka

Ma 16 lat. Choruje na MPDz i epilepsję. Jest zawsze uśmiechnięta, lubi towarzystwo. Pasjonują ją zabawy plastyczne, edukacyjne. Lubi malowanie paznokci z siostrą.

Aniela

Ma 4 lata. Cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, zespół wad wrodzonych. Uwielbia zabawy ze swoim rodzeństwem. Jak na prawdziwą damę przystało, zawsze wita nas w ciekawych stylizacjach.

Antoś

Antoś ma 8 lat. Cierpi na Encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, uwielbia masaże i chętnie się im poddaje, bardzo ważna dla niego jest stymulacja wzroku. Wyczuwa obecność bliskich osób.

Cezary

Ma 11 lat, choruje na MPDz, niewydolność oddechową oraz Zespół Downa. Jest bardzo dzielny i wytrwały w wykonywaniu ćwiczeń. Uwielbia podróże, które pozytywnie wpływają na Jego dobre samopoczucie.

Ignaś

Ma 5 lat. Cierpi na encefalopatię, kardiomiopatię, zespół Brugadów. Spokojny i bezpieczny, bo jest w swoim domu, z kochającą rodziną.

Kasia

Kasia ma 13 lat. Cierpi na encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną i padaczkę. Lubi słuchać bajek i muzyki, szczególnie gry brata na gitarze i akordeonie. Dużo się uśmiecha.

Krystian

Ma 3 latka, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Systematyczna rehabilitacja przynosi efekty i wpływa na większą samodzielność. Krystianek jest chętny do nauki, zaskakuje nas znajomością nowych słówek z języka angielskiego.

Kubuś

Ma 2 latka, cierpi na miopatię, wrodzone wady rozwojowe oraz padaczkę. Najbezpieczniej czuje się w swoim domu w otoczeniu najbliższej rodziny.

Lenka

Ma 5 lat, cierpi na schyłkową niewydolność nerek, Zespół Piersona i wrodzoną zaćmę. Bezpiecznie czuje się w ramionach rodziców i najbardziej lubi noszenie na rękach.

Maciek

Maciek ma 15 lat. Cierpi na zespół Edwardsa. Jest dzieckiem bardzo towarzyskim, lubi być w centrum zainteresowania. Uwielbia oglądać filmy.

Maciuś

Ma 2 lata. Cierpi z powodu wrodzonych wad rozwojowych. Lubi być w centrum uwagi. Uwielbia czytanie bajek, kolorowe zabawki i noszenie na rękach. Zaraża wszystkich swoim uśmiechem.

Małgosia

Ma 3 latka, choruje na Zespół Canavana, padaczkę, zaburzenia połykania. Wspólny czas spędzany z ukochaną siostrą jest dla Małgosi bezcenny.

Mateusz

Ma 22 lata. Cierpi na Chorobę Hallervordena – Spatza. Jest ulubieńcem swoich dwóch starszych sióstr. Interesuje się piłką nożną.

Oluś

Ma 7 lat. Jest skrajnym wcześniakiem. Cierpi z powodu wodogłowia pokrwotocznego, padaczki lekoopornej. Reaguje na obecność rodziny.

Oskar

Ma 13 lat. Choruje na ceroidolipofuscynoze typ 2. Bardzo lubi słuchać bajek i być przytulany przez mamę i tatę.

Staś

Ma 5 lat. Lubi towarzystwo i muzykę. Cierpi na przewlekłą niewydolność oddechową oraz inne wady rozwojowe. Pomimo ciężkiej choroby jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym chłopcem.

Sylwia

Ma 11 lat, choruje na nowotwór pnia mózgu. Jest kontaktową i sympatyczną dziewczynką. Zawsze może liczyć na wsparcie swojego rodzeństwa i interesuje się tańcem.

Jak możesz pomóc?

Dołącz do 60 000 osób, które się zaangażowały się w pomoc Dzieciom. Czyż nie więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu?