Zadzwoń – 81 53 71 373

Hospicjum perinatalne

hospicjum-perinatalne-lublin-list-do-mamy

By życia nie niszczyć

Radość płynąca z informacji, że pod sercem matki zaistniało nowe życie może mieszać się z obawami, na które wskazują badania, że pojawiła się możliwość wad płodu.

Prawo cywilne obowiązujące w Polsce daje możliwość dokonania aborcji. Często myśl taka pojawia się, bo rodzice czując się bezradni, obawiają się, że mogą sobie nie poradzić, a dziecko, po urodzeniu może bardzo cierpieć. Pojawia się także inna myśl, „by życia nie niszczyć”. Pojawia się też motywacja religijna, że tylko Bóg może dziecko do siebie zabrać, a my nie mamy prawa tego życia dziecku odbierać.

Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej od wielu lat pomaga rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. Do tej pory mieliśmy blisko pięćdziesięcioro dzieci, których rodzice pozwolili swoim dzieciom przyjść na świat. Zdjęcie, które widzicie powyżej jest jednym z takich przykładów, a prośba dziecka do matki została zredagowana właśnie przez matki, których dzieci były pod naszą opieką.

Jak możemy Wam pomóc?

  • Konsultacja z lekarzami, którzy są kierownikami realizowanej opieki paliatywnej w domu rodzinnym, a także na oddziale stacjonarnym. Oczywiście możecie zobaczyć i zapoznać się z funkcjonowaniem oddziału i specyfiką opieki w domu rodzinnym.
  • Konsultacje ze specjalistami (m.in. genetykiem), którzy odpowiedzą na wasze wątpliwości.
  • Opieka psychologiczna i terapeutyczna sprawowana przez specjalistów, którzy od wielu lat pomagają rodzicom dotkniętym podobnymi problemami.
  • Spotkanie z innymi rodzicami, których dzieci mają ten sam zespół wad, a które to dzieci były bądź są pod naszą opieką.
  • Opieka duszpasterska, by spojrzeć na przeżywaną traumę w świetle wiary.
  • Upoważnienie (lub jego brak) do udzielania informacji o stanie zdrowia

Kontakt

Szczegółowe informacje uzyskasz
pod numerami tel. 81 53 71 373
w godzinach 8:30 – 15:30

e-mail: hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Hospicja perinatalne
w Polsce

Wykaz chorób

Wykaz nieuleczalnych, postępujących, ograniczających życie chorób nowotworowych i nienowotworowych, w których udzielane są świadczenia gwarantowane z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Dowiedz się więcej

Pobyt wytchnieniowy i rehabilitacyjny z leczeniem stomatologicznym w Domu Małego Księcia w 2021

Pobyt wytchnieniowy i rehabilitacyjny z leczeniem stomatologicznym w 2021 r. Terminy: 14.06.-26.06.  /  6.09.-18.09.  /  20.09.-2.10.   Oferta usprawniania dla...
Continue Reading

Terapia Miłością

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z O. Filipem Buczyńskim w Tygodniku Solidarność pt. Terapia Miłością
Continue Reading

Książka „Do zadumy… czyli rozmowy ucznia z Mistrzem”

O. Filip podejmuje próbę opisu rzeczywistości z perspektywy psychologa, psychoonkologa, psychoterapeuty i duchownego.
Continue Reading

5 lat Oddziału Stacjonarnego

Drodzy Przyjaciele, 15 stycznia 2015 r. to ważna data w działalności i istnieniu naszego Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego...
Continue Reading

Wizyta studyjna w Hospicjum

12 lutego gościliśmy lekarzy zajmujących się opieką długoterminową z Obwodu Wołyńskiego.
Continue Reading

Hospicjum
stacjonarne

Hospicjum Stacjonarne obejmuje opieką dzieci z nieuleczalną chorobą, u których czasowo lub na stałe nie może być prowadzona opieka i leczenie w warunkach domowych.

Hospicjum
domowe

Opieka Hospicjum umożliwia pobyt dziecka we własnym domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej.