Zadzwoń – 81 53 71 373

Hospicjum perinatalne

hospicjum-perinatalne-lublin-list-do-mamy

By życia nie niszczyć

Radość płynąca z informacji, że pod sercem matki zaistniało nowe życie może mieszać się z obawami, na które wskazują badania, że pojawiła się możliwość wad płodu.

Prawo cywilne obowiązujące w Polsce daje możliwość dokonania aborcji. Często myśl taka pojawia się, bo rodzice czując się bezradni, obawiają się, że mogą sobie nie poradzić, a dziecko, po urodzeniu może bardzo cierpieć. Pojawia się także inna myśl, „by życia nie niszczyć”. Pojawia się też motywacja religijna, że tylko Bóg może dziecko do siebie zabrać, a my nie mamy prawa tego życia dziecku odbierać.

Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej od wielu lat pomaga rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. Do tej pory mieliśmy kilkanaścioro dzieci, których rodzice pozwolili swoim dzieciom przyjść na świat. Zdjęcie, które widzicie powyżej jest jednym z takich przykładów, a prośba dziecka do matki została zredagowana właśnie przez matki, których dzieci były pod naszą opieką.

Jak możemy Wam pomóc?

  • Konsultacja z lekarzami, którzy są kierownikami realizowanej opieki paliatywnej w domu rodzinnym, a także na oddziale stacjonarnym. Oczywiście możecie zobaczyć i zapoznać się z funkcjonowaniem oddziału i specyfiką opieki w domu rodzinnym.
  • Konsultacje ze specjalistami (m.in. genetykiem), którzy odpowiedzą na wasze wątpliwości.
  • Opieka psychologiczna i terapeutyczna sprawowana przez specjalistów, którzy od wielu lat pomagają rodzicom dotkniętym podobnymi problemami.
  • Spotkanie z innymi rodzicami, których dzieci mają ten sam zespół wad, a które to dzieci były bądź są pod naszą opieką.
  • Opieka duszpasterska, by spojrzeć na przeżywaną traumę w świetle wiary.
  • Upoważnienie (lub jego brak) do udzielania informacji o stanie zdrowia

Kontakt

Szczegółowe informacje uzyskasz
pod numerami tel. 81 53 71 373
w godzinach 8:30 – 15:30

e-mail: hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Hospicja perinatalne
w Polsce

Wykaz chorób

Wykaz nieuleczalnych, postępujących, ograniczających życie chorób nowotworowych i nienowotworowych, w których udzielane są świadczenia gwarantowane z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Dowiedz się więcej

Historia Amelii

Amelka to antidotum na wszystkie troski

Amelia urodziła się w Lublinie 3 lipca 2008 roku z wagą 1, 990 kg. Dzień był upalny, bardzo słoneczny. Mama, jak...
Continue Reading

Szymek spełnił swoje marzenie

Szymek, Podopieczny Hospicjum, razem ze swoimi braćmi spotkał się z Robertem Lewandowskim i innymi piłkarzami naszej reprezentacji w piłce nożnej....
Continue Reading

Historia Króla Karola

Pierwsza sytuacja pojawiła się na pierwszym USG – 12 tydzień ciąży, gdy dr X. po wykonanym badaniu stwierdził, że są...
Continue Reading

Osobisty Mont Everest

Jeden moment i wali się świat Upragniona ciąża, wielka radość. Wszystko przebiega wręcz książkowo: niezłe samopoczucie, znikome mdłości, świetne wyniki...
Continue Reading

Opowieść o Samuelu

Nasz Samuel urodził się 12.01.2016. Żył krótko – 38 tygodni w brzuchu mamy i 31 minut na tym świecie. To...
Continue Reading

Choroba Filipka nas zaskoczyła

Z Mamą Filipka – naszego Podopiecznego z Oddziału Stacjonarnego – rozmawia psycholog, Bartłomiej Jasiocha Kiedy dowiedzieliście się Państwo o chorobie...
Continue Reading

Nasza Majeczka

Trudna i bolesna to droga, nie pozbawiona jednak radości oczekiwania na dziecko, które jeśli to jest w ogóle możliwe kocha...
Continue Reading

Gabrysia

Kochani Wczoraj rano, nasza najdroższa Gabusia promiennie się uśmiechnęła i pobiegła do Boga. Odeszła spokojnie i w poczuciu bezpieczeństwa, w...
Continue Reading

Reportaż o opiece perinatalnej w naszym Hospicjum

Reportaż Anny Orłowskiej o opiece perinatalnej w naszym Hospicjum. W materiale historia Natalii i Samuela.
Continue Reading

O trudnych rozmowach i emocjach, miłości i nadziei, o radości spotkania

Katarzyna i Sławomir Łukasiuk będący pod opieką hospicjum perinatalnego w Lublinie opowiadają o okresie od postawionej diagnozy do narodzin dla...
Continue Reading

Hospicjum
stacjonarne

Hospicjum Stacjonarne obejmuje opieką dzieci z nieuleczalną chorobą, u których czasowo lub na stałe nie może być prowadzona opieka i leczenie w warunkach domowych.

Hospicjum
domowe

Opieka Hospicjum umożliwia pobyt dziecka we własnym domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej.