SKLEP
+48 81 53 71 373
hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Aktualności

03 czerwca 2024

Kilometry dla Dzieci w Hospicjum – włącz się do zbiórki

Wyruszam samotnie w pieszą wędrówkę o dystansie 1600 km i ponad 51 tysięcy przewyższenia po górach Głównym Szlakiem Sudeckim, Łącznikiem Prudnik-Ustroń, Głównym Szlakiem Beskidzkim oraz Niebieskim Szlakiem Rzeszów-Grybów. Szlak planuję przejść w maksymalnie 45 dni w tym zakładam 3 dni odpoczynku.

Mój tegoroczny cel:

W czasie trwania wyprawy chcę zebrać środki finansowe dla nieuleczalnie chorych dzieci objętych opieką Hospicjum Małego Księcia. Zebrane środki pozwolą na zakup leków oraz środków opatrunkowych i higienicznych niezbędnych w codziennej opiece nad małymi pacjentami, przebywającymi pod troskliwą opieką hospicjum domowego oraz hospicjum stacjonarnego.

Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb tego wyjątkowego miejsca i chociaż wierzę, że dobroć nie ma ceny, to jestem pewny, że uzbierana kwota będzie chociaż małą cegiełką pomocy dla hospicyjnych dzieci.

Jestem zdeterminowany w dążeniu do wytyczonego celu i wyruszam na szlak pod koniec czerwca. Cierpliwość oraz wytrwałość pomogą mi w zmaganiu się z własnymi słabościami i zebraniu jak największej ilości środków pieniężnych dla wyjątkowych bohaterów Hospicjum Małego Księcia.

Kim jestem?

Mam na imię Dawid, na co dzień pracuje na magazynie i w każdym wolnym czasie trenuję do wędrowania szlakami górskimi. Chodzę po górach od 2020 roku, a wszystko zaczęło się przez przypadek – od chęci wejścia z moim kolegą na górę Czantorię w czasie zimy, co niestety zakończyło się niepowodzeniem ze względu na brak odpowiedniego przygotowania. Następnego dnia od znajomego dostałem potrzebny sprzęt i wyruszyliśmy w góry… wtedy dowiedziałem się o szlakach długodystansowych i tak zaczęła się moja przygoda z wędrówkami górskimi, która trwa do dziś… Później pomyślałem, żeby połączyć pasję z pomaganiem dzieciom w hospicjum, co jest dla mnie ogromną motywacją i dodaje mi siły, żeby osiągnąć wyznaczony cel.

Dlaczego akurat Hospicjum dla Dzieci?

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zapewnia bezpłatną całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim. Hospicjum umożliwia pobyt dziecka w domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej. Aktualnie pod opieką Hospicjum domowego jest 54 dzieci oraz 8 dzieci przebywa na oddziale stacjonarnym w Lublinie. Celem opieki hospicjum jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otaczanie ich specjalistyczną opieką medyczną.

Dorzućcie się do zrzutki na rzecz hospicjum dla dzieci i koniecznie trzymajcie za mnie kciuki!

Link do zbiórki: KLIKNIJ

Wędrówkę można śledzić na instagramie oleeeszek oraz facebooku www.facebook.com/dawid.oleszko.5

Zobacz także

Dom
Małego Księcia

Dom Małego Księcia oferuje: Poradnię Stomatologiczną, Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Rehabilitacyjną, Pracownię Fizjoterapii, Logopedę, Poradnię Neurologiczną, Wypożyczalnię sprzętu medycznego oraz usługi hotelowe.

Przejdź na stronę domu

Ogólnopolskie Forum
Pediatrycznej Opieki Paliatywnej

Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej jest federacją skupiającą hospicja dla dzieci działające na terenie kraju.

Przejdź na stronę forum

Koncert finałowy akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” za nami

Podsumowaliśmy tegoroczną edycję akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum" podczas koncert finałowego, który odbył się 11 czerwca w sali widowiskowej...
12 czerwca 2024

Kilometry dla Dzieci w Hospicjum – włącz się do zbiórki

Wyruszam samotnie w pieszą wędrówkę o dystansie 1600 km i ponad 51 tysięcy przewyższenia po górach Głównym Szlakiem Sudeckim, Łącznikiem...
03 czerwca 2024

„Zakonnik prowadzi hospicjum dla dzieci. Jego słowa wstrząsają. Ma...

Pierwszym pytaniem, jakie zadam Panu Bogu, jeśli dane mi będzie kiedyś przed nim stanąć twarzą w twarz, będzie: dlaczego te wszystkie dzieci musiały...
29 maja 2024