SKLEP
+48 81 53 71 373
hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Aktualności

25 kwietnia 2024

Uczniowie z wizytą w Hospicjum

Odwiedziła nas młodzież na co dzień ucząca się w Szkole Podstawowej nr 1
w Lubaczowie. Uczniowie w swojej szkole są zaangażowani w podejmowanie różnych działań w ramach koła wolontariatu.

Jedną z takich akcji była zbiórka środków pielęgnacyjnych dla naszego Hospicjum, w tym pieluch, kosmetyków i nawilżających chusteczek, które są niezbędne w codziennej opiece nad Podopiecznymi.

Uczniowie wraz z opiekunami poznali wszystkie zakresy opieki świadczonej przez nasze Hospicjum, zasady funkcjonowania hospicjum domowego, stacjonarnego i perinatalnego. Takie spotkania z młodymi ludźmi są niezwykle ważne i wartościowe, gdyż wpływają na świadomość dzieci i młodzieży na czym polega rola hospicjum. Pomagają edukować i uwrażliwiać młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka i uczyć współpracy w swoim najbliższym otoczeniu. Wspólne rozmowy pozwalają przybliżyć problematykę opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i wzbudzić empatię, która motywuje do niesienia pomocy.

Dziękujemy za wizytę i okazane wsparcie dla naszych Podopiecznych.

Zobacz także

Dom
Małego Księcia

Dom Małego Księcia oferuje: Poradnię Stomatologiczną, Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Rehabilitacyjną, Pracownię Fizjoterapii, Logopedę, Poradnię Neurologiczną, Wypożyczalnię sprzętu medycznego oraz usługi hotelowe.

Przejdź na stronę domu

Ogólnopolskie Forum
Pediatrycznej Opieki Paliatywnej

Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej jest federacją skupiającą hospicja dla dzieci działające na terenie kraju.

Przejdź na stronę forum

Hospicja to szansa dla nieuleczalnie chorych dzieci. Rozmowa z O. Filipem...

"Tym, co dziecko powinno zapamiętać przed śmiercią, jest uśmiech matki" (więcej…)
14 maja 2024

Zaproszenie na koncert finałowy Twój Dar Serca dla Hospicjum

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia serdecznie zaprasza na Koncert finałowy XIV edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum, który odbędzie...
13 maja 2024

Uczniowie z wizytą w Hospicjum

Odwiedziła nas młodzież na co dzień ucząca się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaczowie. Uczniowie w swojej szkole są zaangażowani w podejmowanie...
25 kwietnia 2024