SKLEP
+48 81 53 71 373
hospicjum@hospicjum.lublin.pl

Aktualności

21 września 2023

Fundacja PGE pomaga naszym Podopiecznym

Celem Fundacji jest wspieranie takich działań, które przyczynią się do postrzegania GK PGE jako odpowiedzialnego partnera społecznego i biznesowego.

Otrzymana darowizna finansowa od Fundacji PGE umożliwiła nam zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci będących pod opieką naszego Hospicjum. Profesjonalna bieżnia rehabilitacyjna umożliwia przeprowadzania ćwiczeń ruchowych dla naszych Podopiecznych pozwalając na systematyczne usprawnianie małych pacjentów. Bieżnia rehabilitacyjna pozwala zwiększyć siły mięśniowe kończyn dolnych w wyniku czego dochodzi do zwiększenia zakresu ruchów w stawach i poprawę funkcji chodu.

W ramach opieki hospicyjnej realizujemy bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne dla naszych Podopiecznych. Opieką obejmujemy dzieci i młodzież z terenu Lublina i całego województwa lubelskiego, dodatkowo pod naszą opieką znajdują się Podopieczni ewakuowani z hospicjów na Ukrainie. Obecnie przebywa u nas 76 pacjentów. Systematyczna rehabilitacja jest kluczowa dla polepszenia ogólnego stanu pacjenta w terminalnym okresie choroby.

Dziękujemy Fundacji PGE za okazaną pomoc i wsparcie.

Zobacz także

Dom
Małego Księcia

Dom Małego Księcia oferuje: Poradnię Stomatologiczną, Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Rehabilitacyjną, Pracownię Fizjoterapii, Logopedę, Poradnię Neurologiczną, Wypożyczalnię sprzętu medycznego oraz usługi hotelowe.

Przejdź na stronę domu

Ogólnopolskie Forum
Pediatrycznej Opieki Paliatywnej

Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej jest federacją skupiającą hospicja dla dzieci działające na terenie kraju.

Przejdź na stronę forum

Konferencja prasowa nt. akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

W czwartek 11.04.2024 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona XIV edycji akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Z...
11 kwietnia 2024

Zespół Hospicjum Perinatalnego na konferencji LZLR

Koordynatorzy naszego Hospicjum Perinatalnego uczestniczyli w konferencji „Wiosna e-zdrowia i koordynacji na Lubelszczyźnie” organizowanej przez Lubelski...
08 kwietnia 2024

Nowy numer Informatora „Mały Książę”

Drodzy, zapraszamy do lektury nowego wydania Informatora „Mały Książę”. W tym numerze między innymi: rozmowa z rodzicami Marysi konferencja...
25 marca 2024